Oświetlenie salonu w odpowiedni sposób pomoże nie tylko w podkreśleniu charakteru pomieszczenia, ale będzie również kluczowe dla sprawienia, że stanie się ono bardziej funkcjonalne. Dobór odpowiednich lamp, żyrandoli i kinkietów to istoty element budowania nastroju i klimatu danego wnętrza, co ma z kolei pozytywny wpływ na jakość wypoczywania w takim miejscu. To głównie z tych powodów strefy oświetlenia w salonie powinny zostać zaprojektowane przez specjalistę. Dzięki wsparciu architekta zyskuje się pewność, że przestrzeń w naszym domu będzie prezentowała się atrakcyjnie i jednocześnie pozostanie zgodna z wymogami, które gwarantują zwiększenie komfortu przebywania w niej.
Najważniejsze funkcje salonu
Salon w każdym domu z definicji jest wielofunkcyjnym pomieszczeniem — służy on zarówno jako miejsce do przyjmowania gości, jedzenia posiłków, spędzania chwil w gronie najbliższych, jak i wnętrze, w którym można wypocząć po ciężkim dniu. Architekci coraz częściej tworzą plany, gdzie pokój dzienny jest połączony z kuchnią. Tak zwany open space to rozwiązanie, jakie jeszcze długo nie wyjdzie z mody. Dobrze dobrane oświetlenie salonu pozwala podzielić go na kilka różnych stref — np. wypoczynkowej lub służącej spędzaniu czasu z rodziną.
Żyrandole do salonu posłużą jako główne źródło światła, kinkiety pomogą w budowaniu romantycznej atmosfery, a stojące lampy do salonu LED będą idealną opcją do czytania wieczorami. Warto pamiętać, że iluminacje świetlne w domu już na etapie planowania powinny być brane pod uwagę jako element całej powierzchni pomieszczenia i działać w każdym z jego zakątków. Nie warto ograniczać się jedynie do myślenia o wielkości i kształcie pokoju dziennego.
Oświetlenie do salonu: eksponowanie piękna pomieszczenia
Podstawą w projektowaniu stref oświetlenia w salonie jest zadbanie o odpowiednie światło główne. Niektórzy rezygnują z niego na rzecz rozwiązań takich jak rozmieszczone po całym pomieszczeniu kinkiety do salonu i taśmy LED. Takie działanie to błąd, ponieważ jego konsekwencją jest nierównomierne światło — część pokoju dziennego jest oświetlona, a część zupełnie zacieniona. O ile taki efekt jest pożądany jako element tworzenia przyjemnego klimatu, o tyle oświetlenie do salonu tego typu jest zwyczajnie mało funkcjonalne. Główne źródło światła jest konieczne, aby od czasu do czasu podkreślić całość wnętrza lub po prostu posprzątać. Jako oprawę świetlną w takim przypadku można wybrać tradycyjny żyrandol lub postawić na nieco bardziej nowoczesne rozwiązania, takie jak lampy wiszące, reflektorki i plafony do salonu. Ciekawym rozwiązaniem jest również oświetlenie szynowe.
Oświetlenie w salonie — rodzaje i natężenie
Ze względu na specyfikę wnętrza oświetlenie do salonu powinno składać się z co najmniej kilku źródeł światła. Doskonale sprawdzą się połączenia elementów takich jak taśma LED, lampy stojące i wiszące, czy też lampy podłogowe.
Projektanci wnętrz najczęściej dzielą oświetlenie na:
- zadaniowe,
- ogólne,
- nastrojowe.
W pokoju dziennym sprawdzą się żyrandole, plafony i lampy sufitowe, światło punktowe, reflektory, lampy stojące i podłogowe, spotlighty i wiele innych. Najważniejsze jest, aby planując ich rozkład brać pod uwagę kierunek padania strumienia światła i stopień jego natężenia. Normy w tym przypadku wynoszą:
- 200 luksów dla oświetlenia w strefie relaksu,
- 500 luksów do czytania,
- 200-300 luksów w części jadalnianej,
- 500 luksów w aneksie kuchennym.
Zastosowanie się do wyżej wymienionych wytycznych zapewni mieszkańcom wysoki poziom komfortu.
Salon: oświetlenie w części relaksacyjnej
Pokój dzienny spełnia również funkcję typowo rozrywkową i wypoczynkową. Z tego względu warto pamiętać, aby planując oświetlenie salonu, zadbać by była w nim opcja zachowania półcienia.
Taki efekt pomogą uzyskać lampy do salonu z możliwością regulowania natężenia światła. Nastrojowe oświetlenie do salonu przyda się zarówno przy okazji odwiedzin znajomych, jak i w chwili, gdy domownicy będą odczuwali potrzebę wyciszenia.
Oświetlenie LED salonu i jego zalety
Ciekawym rozwiązaniem jest otoczenie telewizora znajdującego się w salonie oprawą świetlną. W tym celu można wykorzystać taśmy LED lub kinkiety. Oświetlenie tego typu jest bardzo efektowne, pozwala w niebanalny sposób podkreślić charakter danego wnętrza.
Paski ledowe będą się świetnie prezentowały także jako element ozdobny podświetlający sufit, szafki RTV, czy też półkę z książkami.
Oświetlenie do salonu: korekcja proporcji pokoju
Umiejętne operowanie światłem może okazać się pomocne podczas korygowania proporcji ścian. Na przykład podświetlenie górnej części ścian jest w stanie optycznie podwyższyć pomieszczenie i tym samym sprawić, że stworzy się iluzja większej liczby metrów kwadratowych.
Oświetlenie salonu o niewielkim metrażu powinno składać się między innymi z lamp z otwartym ku górze kloszem, z kolei w pokojach dziennych z niskim sufitem najlepiej postawić na montaż plafonów.
Nowoczesne oświetlenie salonu — podążanie za trendami
W ostatnich latach najpopularniejszymi stylami wnętrzarskimi są motywy industrialne, EKO, boho oraz wszelkie przejawy minimalizmu. Nowatorskie rozwiązania w zakresie manipulowania światłem we wnętrzach mieszkań i domów to głównie propozycje wykonane z naturalnych materiałów, o prostych kształtach — najczęściej geometrycznych, a także z możliwością sterowania natężeniem światła, co czyni każdą z lamp wielofunkcyjną.
Oczywiście nie oznacza to, że strojne, bardzo dekoracyjne żyrandole nie są już w cenie. Znajdują one zastosowanie np. w dużych salonach i sypialniach. Modele będące dopasowanymi do charakteru konkretnego wnętrza będą prezentowały się zjawiskowo i jednocześnie uczynią pokój bardziej funkcjonalnym.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości związane z wybraniem odpowiedniego oświetlenia salonu, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania i wskażemy najkorzystniejsze rozwiązania. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Coraz częściej nie tylko w przestrzeniach komercyjnych możemy spotkać się z oświetleniem technicznym. Jest to spowodowane coraz szerszą ofertą form tego oświetlenia oraz praktycznością jego zastosowań. Szynoprzewody, oświetlenie szynowe czy reflektory na szynie. Nie ważne jak nazwane, za każdym razem chodzi o – system szynowy. Mechanizm ten cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli odpowiednio dobierzemy wszystkie elementy zestawu, sprawdzi się on świetnie w salonach, długich korytarzach czy kuchni. Oczywiście ten temat jest obszerny co prowadzi do dużego zainteresowania jak i wątpliwości z nim związanych. W tym wpisie postaramy się przybliżyć podstawowe zagadnienia, które ułatwią nam podjęcie decyzji przy doborze takiego systemu.

Jeśli chodzi o podstawowe pytanie czyli – Czym są systemy szynowe? – odpowiedź brzmi – Są to układy oświetleniowe montowane do sufitu dzięki którym można zasilić wiele lamp za pomocą jednej linii. Zaletą tego rozwiązania jest to, że wielkość, rodzaj oraz kształt przestrzeni, nie ma znaczenia z racji możliwości dostosowania systemu pod to pomieszczenie. Taki system posiada wiele elementów – szyny, łączniki, uchwyty do mocowania, zasilanie, zaślepki oraz oczywiście oprawy – które, dają ogromne możliwości aranżacyjne. Kolejną zaletą a zarazem rozwianiem obaw jest fakt, że pomimo dużej ilości elementów, całość jest bardzo łatwa oraz szybka w montażu. Trzeba pamiętać jednak, że przed dokonaniem zakupu trzeba mieć pewność co do układu oraz ilości elementów.
Kolejnym często zadawanym pytaniem jest – Jednofazowy 1F czy trójfazowy 3F? Odpowiedź na to pytanie jest zależna od naszych potrzeb. Ale od technicznej strony chodzi po prostu o to czy chcemy by na szynie uruchamiały się wszystkie źródła światła na raz czy nie. W przypadku gdy chodzi o system jednofazowy jak sama nazwa wskazuje mowa tylko o jednym włączniku do wszystkiego. Natomiast system trójfazowy pozwala na stworzenie trzech niezależnych obwodów. Oczywiście korzystając z drugiego rozwiązania nie musimy – co jest kolejną zaletą – korzystać z wszystkich obwodów. Jeśli dostosujemy system pod podwójny włącznik, będziemy mogli zapalać wybrane źródła światła na szynie. A dowolność tego zastosowania pozwala nam na rozmieszczenie tych źródeł w dowolnym miejscu szyny. Więc w zależności od rozmieszczenia mogą to być reflektory umieszczone na końcach lub tylko po jednej połowie szyny. Dużą zaletą jest również dowolność w postaci późniejszych zmian. W każdej chwili możemy przełączyć reflektor na inną fazę jeśli zachodzi taka potrzeba.
Kolejną kwestią jest dobór odpowiednich szyn. Szyny przede wszystkim dzielą się na różne długości oraz trzy sposoby montażu. Panującym standardem są długości 1 m, 2 m lub 3 m. Lecz trzeba pamiętać, że nie jesteśmy skazani na dokładnie te długości z racji możliwości łączenia ich ze sobą bądź możliwości cięcia szyn w dowolnym miejscu. Standardowo szynoprzewody montujemy bezpośrednio do powierzchni. Pozostałymi dwoma sposobami montażu jest możliwość podwieszenia ich na specjalnych linkach lub wpuszczenie ich w sufit. W ostatnim przypadku trzeba zakupić specjalne przystosowane do tego szyny.
Systemy szynowe świetnie prezentują się na na planie kwadratu bądź prostokąta. Ale łączniki w różnych wersjach pozwalają na dowolność układów według naszych upodobań i potrzeb. Dzięki temu kształt pomieszczenia nie ma znaczenia. Podstawowe łączniki jakie są dostępne to narożniki (L), łączniki trójdrożne (T) oraz czterodrożne (X). Dzięki nim możemy też w łatwy sposób połączyć system np w kształt litery C, krzyża bądź bardziej złożone układy.
Jeśli już wiemy jaki układ nas interesuje czas dobrać pozostałe elementy. Kolejną bardzo istotną częścią tego systemu, bez którego nie mógł by działać jest zasilanie. Tutaj też mamy kilka rozwiązań do wyboru. Kiedy mówimy o jednej szynie do wyboru mamy końcówkę zasilającą którą wpinamy w koniec szyny. Alternatywą jest element zasilający który wpinamy w dowolną część szyny jak reflektor. Dzięki temu nie ma znaczenia gdzie mamy wyprowadzone przewody zasilające. Gdy mówimy o bardziej złożonym układzie zasilenie go jest jeszcze prostsze gdyż możemy podpiąć je do każdego elementu łączącego szyny ze sobą. Pozostałymi elementami są uchwyty do mocowania oraz końcówki szyn czyli tak zwane zaślepki.
Najprzyjemniejszą rzeczą w kompletowaniu oświetlenia szynowego jest wybór opraw. Na rynku dostępna jest ogromna ilość różnych rozwiązań do wyboru. Ale zanim zaczniemy rozglądać się za tym co nam się podoba, warto pomyśleć o kwestiach technicznych. Trzeba mieć na uwadze to, że oprawy do systemów 1F nie pasują do 3F i odwrotnie. Kolejną ważną kwestią jest ilość potrzebnego światła. Tutaj pojawia się kolejna duża zaleta tego rozwiązania, która bardzo ułatwia wybór, a mianowicie możliwość późniejszego dodania źródła światła. Więc lepiej kupić mniej opraw i później dokupić kolejne w razie takowej potrzeby. Później tak na prawdę mamy dowolność wyboru. Na szynie może być jednocześnie zamontowana zarówno oprawa z modułem LED jak i na zwykłe żarówki. Poza najczęściej wybieranymi reflektorkami dostępne są adaptery pozwalające na zawieszenie zwykłej lampy wiszącej po odpowiedniej jej przerobieniu. Trzeba pamiętać jednak nie wszystkie mają taką możliwość i w tym celu dobrze wcześniej skontaktować się przed dokonaniem zakupu.
Szynoprzewody to świetne rozwiązanie, które z racji ogromnej ilości zastosowań oraz funkcjonalności sprawdzają się w mieszkaniach i domach nie tylko nowoczesnych. Dowolność konstrukcji oraz duża ilość opraw sprawia, że mechanizm sprawdzi się w dużym salonie, kuchni, długim korytarzu oraz mniejszych powierzchniach, jak garderoba lub pralnia. Łatwa możliwość zmiany położenia opraw i kierunku świecenia źródła światła, pozwoli wyeksponować wybraną część pomieszczenia. Ponadto, systemy szynowe są praktyczne z racji możliwości włączenia tylko wybranej ilości źródeł światła czy możliwości zastosowania w nich systemu ściemniania. Takie rozwiązanie spodoba się osobom wymagającym, które cenią prostotę, użyteczność oraz lubią proste wybory przy dużej ilości możliwości.
Uniwersalność takiego systemu idealnie wpasuje się w rozwiązania komercyjne. Począwszy od budynków biurowych, handlowych czy czysto przeznaczonych do pracy. Poprzez pokoje nowoczesnych hoteli, oryginalnych restauracjach, kawiarniach oraz barach. Czy kończąc na aranżacjach salonów fryzjerskich i kosmetycznych, galeriach sztuki, sklepach lub pracowaniach fotograficznych.

Mamy nadzieje, że ten wpis przybliżył Wam zagadnienie jakim są szynoprzewody oraz pokazał jakie zalety ma wybór właśnie takiego rodzaju oświetlenia. Poniżej znajduje się do oświetlenia szynowego na naszej stronie.
Lampy i oświetlenie to nasza specjalizacja, pasja i codzienne wyzwania.
Miło nam zapoznać Państwa z listą producentów, których produkty oferujemy w naszych sklepach.
Od niedawna pojawiły się w naszej ofercie lampy sygnowane marką Moodlight. Oferta ogranicza się do lamp luksusowych, stosowanych w bardzo eleganckich wnętrzach. Stylistycznie lampy nawiązują do stylu zarówno art deco, jak również do popularnego w Polsce Modern Classic czy też Hampton.
Aktualna oferta to dosyć duży wybór eleganckich kinkietów wykonanych z pomocą szklanych prętów. Do wyboru mamy kilka wysokości oraz szerokości takich lamp. Metalowa baza lamp pokryta jest warstwą niklu. Dzięki temu większość z nich pasuje wzorniczo i kolorystycznie do produktów innych producentów. Wśród nowości znajdziemy także lampy wykonane na wzór produktów Eichholtz, czyli zwis oraz kinkiet Sun.
Modlight prezentuje nam również ciekawą ofertę plafonów Moon, które występują zarówno jako kwadraty oraz koła. Metalowa struktura w niklu, boczne ścianki wykonane ze specjalnie profilowanego szkła. Minimum cztery źródła światła na gwint E14.
Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego strefalamp.pl, gdzie zamieszczamy zdjęcia, pełną specyfikacje techniczną oraz ceny na wszystkie modele z tej serii.
Zaczynamy od jednej z najbardziej popularnych rodzajów oświetlenia, jakim są żyrandole. Stosowane w domach i mieszkaniach, w jadalniach i kuchniach, w sypialniach i bibliotekach, a nawet w biurze domowym. Prawie w każdym polskim domu znajdziemy go, chociaż nie zawsze tak jest nazywany.
Żyrandol – co to takiego jest ?
Najlepiej chyba zacząć od określenia zaczerpniętego ze Słownika Języka Polskiego. Według słownika żyrandol to «ozdobna lampa elektryczna wisząca pod sufitem».
Dzięki tej definicji możemy od razu zawęzić rodzaje lamp, które wchodzą w zakres tego terminu.
Po pierwsze – „lampa wisząca” daje nam odpowiedź na pytanie, czy lampy sufitowe to żyrandole. Jeżeli lampa wisi na lince, na łańcuchu czy też na kablu zasilającym, to jest to tym bezsprzecznie.
Kolejne ograniczenie to „ozdobna lampa” – i tutaj możemy rozpocząć dyskusje akademickie, co jest „ozdobne”, a co nie jest. Okaże się, że jest to kwestia gustu, chociaż na samym końcu można dojść do wniosku, że każdy rodzaj / kształt/ wykonanie czegoś, co wisi na kablu i świeci jest ozdobą (abstrahując od tego, czy nam się podoba, czy nie).
W naszej branży, aby sprecyzować jednak, o jaki konkretnie typ lampy nam chodzi, posługujemy się zwrotami precyzującymi zakres naszych zainteresowań lub poszukiwań.
Mamy więc następujące
Rodzaje żyrandoli
- żyrandole nowoczesne
- żyrandole kryształowe
- żyrandole klasyczne
- żyrandole stylizowane lub stylowe
To jest klasyfikacja z punktu widzenia stylu, natomiast jeszcze możemy skategoryzować ten rodzaj lamp ze względu na przeznaczenie.
Możemy więc rozróżnić
- Żyrandole i lampy do salonu
- Lampy i żyrandole do jadalni
- Lampy do kuchni
- Lampy do sypialni
Tradycyjnie jednak pojęcie żyrandol kojarzy się z czymś bardzo klasycznym i okazałym. Rzadko przychodzi nam do głowy, aby lampę wiszącą w kształcie prostej tuby o średnicy np. 10 cm nazwać żyrandolem. Niezależnie więc od definicji chyba warto pozostać przy tradycyjnym pojmowaniu tego słowa, a prostsze formy w nowoczesnym wydaniu nazywać po prostu lampy wiszące.
W kolejnych częściach naszego poradnika oświetleniowego postaramy się opisać kolejno wszystkie lampy wymienionych typów.
Oświetlenie pokoju nastolatka to wyzwanie nie tylko dla rodziców, ale i projektantów. Już nie dziecko, ale jeszcze nie dorosły. Zazwyczaj ma już swoje zdanie, ale wybór ostateczny podejmują rodzice.
Podstawową zasadą wyboru na której sugerujemy się skupić jest dobre oświetlenie górne, które sprawdzi się przy zabawie i nauce. Aby wzrok dziecka nie męczył się oraz nie psuł, lampa główna powinna świecić światłem rozproszonym. Dobrze sprawdzą się proste, ponadczasowe modele typu Cleoni Aba oraz Ramko Lima. W przypadku obu tych modeli dokonujemy wyboru koloru klosza lampy. Nie wpływa to negatywnie na jakość światła, a sprawia że lampa lepiej wpasuje się w kolorowe wnętrze.
Do pokoi młodzieży często projektuje się również oświetlenie typu reflektor. Taka forma również sprawdzi się, pod warunkiem zastosowania odpowiedniej wielokrotności oprawy oraz żarówek o szerokim kącie i dużej mocy np. Model Aquaform Ceres, Astro Ascoli. Każdy nastolatek powinien mieć również dobrze oświetlone miejsce pracy jakim jest biurko. Tu najlepiej sprawdza się lampka biurkowa np. Artemide Tolomeo Micro. Szeroka gama kolorów oraz wybitna funkcjonalność sprawia, że lampa jest bestsellerem wśród lamp biurkowych.
Często popełnianym błędem jest skupianie się jedynie na formie lampy, a nie na jej parametrach. Oczom szkodzi za słabe, ale i zbyt intensywne światło. Pokój nastolatka jest zazwyczaj zarazem jego miejscem snu, pracy, odpoczynku i zabawy. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie ściemniacza zamiast włącznika. Pozwoli to nam na bieżąco kontrolować intensywność światła w zależności od aktualnych potrzeb.
Musimy mieć na uwadze fakt, że oświetlenie pokoju nastolatka wpływa na jego samopoczucie, poziom zadowolenia i chęć do pracy i nauki. W zbyt ciemnym pokoju będzie on znużony, w zbyt jasnym – za bardzo pobudzony. Sami musimy wybrać złoty środek, obserwując zachowanie naszej pociechy. A pomóc nam w tym mogą dobrze dobrane lampy.
Bardzo często spotykamy się z pytaniem od naszych klientów, czy mamy tanie lampy w ofercie ?
Odpowiedź jest jednoznaczna – oczywiście, że mamy, aczkolwiek za każdym razem pojawia się pytanie – co to oznacza tanie lampy? W odniesieniu do czego mamy określić poziom, czy coś jest tanie, czy też nie ? Czy tanie to synonim dobre? Czy warto kupić tanio?
Jakość lamp a ich cena – odwieczne pytanie
Kolejnym pytaniem, które nie jest już rozprawą akademicką a odniesieniem do rzeczywistości, to jednak jakość towaru. Wielu naszym klientom wydaje się, że niezależnie od ceny maja prawo wymagać równie wysokiej jakości lamp, czy to będzie coś za 100 czy za 1000 zł, nieważne – jakość ma być zawsze „top”. Niestety, na podstawie produktów, z którymi mamy do czynienia widać wyraźnie, że w większości przypadków „tanie” równoznaczne jest z określeniem „tandetne”.
Dobrym przykładem jest powłoka chromowa na metalowych lampach w kształcie kuli. W wersji „budżetowej” od razu zauważamy niedoskonałość powierzchni, na którą została położona warstwa chromu. Widać przebijające zarysowania metalu, widać smugi i całość wygląda jak matowe, mimo że mamy jednak do czynienia z błyszczącym chromem. W wersjach lamp z wyższej półki taki wygląd kwalifikowałby jednoznacznie lampę do reklamacji. Przy tanich lampach jest to jednak norma, ponieważ produkt w takiej cenie jest wykonany właśnie w ten sposób.
Tanie lampy jako dekoracja mieszkań
Oczywiście, że tak – pod warunkiem, że nasz poziom wykończenia całości mieszkania odpowiada jakości użytych lamp. Nagminnym jest to, że klienci pompują ogromne sumy pieniędzy w wykończenie łazienki, w urządzenie kuchni lub w super schody drewniane wykonane na wymiar przez renomowaną ekipę. Niestety, w większości przypadków wiąże się to z przekroczeniem zakładanego budżetu na wykończenie mieszkania czy remont domu, już w początkowej fazie prac. A ponieważ oświetlenie jest praktycznie na końcu całej ścieżki, to każda wydana złotówka – na tm etapie – boli. I to bardzo boli. I znajdujemy się w sytuacji, gdy mamy piękne okna, super podłogę, wannę z hydromasażem i kute balustrady. Ale nie mamy już pieniędzy na postawienie kropki nad „i”, czyli na gustowne ozdobienie domu lampami. I tu pojawia się pokusa, lub dla niektórych jedyne akceptowalne rozwiązanie – tanie lampy, jak najtańsze, aby tylko coś świeciło.
Jakie lampy wybrać, żeby nie przepłacać?
Według nas zakup lamp w jak najniższej cenie, to najgorsza decyzja z możliwych! Gdy już je powiesimy, zostaną one na długo, ponieważ zawsze będzie coś innego, co trzeba zrobić i na co trzeba wydać pieniądze. I nasze wnętrza, mimo wydanych ogromnych pieniędzy, na długo pozostaną niedoróbką i nie będą nas cieszyć w takim stopniu, jak sobie to wymarzyliśmy.
Trzeba sobie zadać pytanie – czy mamy szansę na rozłożenie zakupów w czasie i sukcesywne i przemyślane dekorowanie naszego mieszkania lampami, które będą cieszyć nas przez długi czas?
Pamiętajmy, że ten, kto kupuje tanie rzeczy przepłaca. W końcowym rozrachunku będzie musiał wymienić tandetę, płacąc drugi raz, za to samo.
Gdzie dokonać zakupu lamp?
Radzimy dokonać zakupu lamp w sklepach stacjonarnych. Są ku temu różne powody. Podstawowy to taki, że obsługa profesjonalnego sklepu jest w stanie zaopiniować wybrane lampy pod względem użytkowym – czy wielkość jest odpowiednia, ile da światła dany model, czy nadaje się do oświetlenia salonu, czy tylko stołu. Pytań może być mnóstwo, a odpowiedzi na te pytania jeszcze wujek Google nie zna. W przypadku wystąpienia problemu z lampami, czy to na etapie montażu, czy w trakcie eksploatacji, sklep stacjonarny będzie starał się pomóc, w zakresie, który będzie w danej sytuacji możliwy. Często rozmowa z doradcą z takiego sklepu pomaga w podjęciu decyzji zakupowej, lub odrzuceniu nietrafionych pomysłów.
My, ze swojej strony, zapraszamy do zapoznania się z częścią naszej oferty na strefalamp.pl, a także do odwiedzenia naszych salonów sprzedaży oświetlenia w Warszawie.