Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Lampy wiszące do jadalni.

Temat numer jeden, jeśli chodzi o oświetlenie miejsc, z których często korzystam. Na dodatek jadalnia to wizytówka naszego domu. Wszelkie imprezy tam się przecież odbywają.  Rekomendujemy więc dokładne przemyślenie tematu, jaki jest zakup lampy do jadalni.

Najczęściej w tym pomieszczeniu pojawiają się lampy wiszące nad stół, których zadaniem jest oświetlenie właśnie stołu. Dodatkiem mogą być wszelkiego rodzaju kinkiety, doświetlające boczne części jadalni. Nie stanowią one nigdy głównego oświetlenia. Nie są do tego przeznaczone. Ich rola w praktyce ogranicza się do kameralnego oświetlenia wnętrza oraz dodatkowej funkcji dekoracyjnej.

Lampy wiszące do jadalni to niewątpliwie duża dekoracja wnętrza. Oprócz emitowania dosyć mocnego światła oświetlającego stół, musi ona pasować do całości naszego domu. Wśród wielu typów lamp możemy wybrać takie, które oświetlają całą powierzchnię dookoła. Lampa taka może być w postaci szklanego – najlepiej białego lub przezroczystego klosza, albo z białym abażurem z tkaniny. Tylko tego typu oświetlenie gwarantuje nam efekt dookólnego rozproszenia światła.

Jeżeli myślimy jedynie o kameralnym oświetleniu, to jako lampy wiszące do jadalni musimy wybrać takie, które nie emitują światła na boki i do góry. Do tego celu sprawdzą się wszelkiego rodzaju kopuły, lampy z ciemnymi abażurami.

W przypadku, gdy nasz stół będzie zmieniał swoje miejsce w jadalni, najlepszym wyborem będą lampy na wysięgniku, których położenie możemy regulować. Ewentualnie możemy rozważyć lampy zawieszone na szynach, których rozmieszczenie nie zależy od wyprowadzeń kabli w suficie.

Call Now ButtonZadzwoń