Oświetlenie LED to gorący temat w branży wyposażenia wnętrz. Dzięki świecącym diodom mamy możliwość doświetlenia swojego mieszkania tak, jak jeszcze niedawno nikt nie marzył. Bardzo małe rozmiary świecących elementów umożliwiają wykorzystanie ich w niezliczonych aranżacjach. A trwałość i niezawodność diod elektroluminescencyjnych mierzona jest w dziesiątkach tysięcy godzin.
Oświetlenie LED – na zewnątrz i w ogrodzie
Bezspornym faktem jest, że zastosowanie LED daje nam ogromną energooszczędność. Dzięki temu, możemy bez uszczerbku dla swojego portfela zaplanować efektowne doświetlenie fasady budynku, podjazdu do garażu czy oświetlenie ogrodu. Jeśli nawet lampy takie – wyposażone w żarówki LED – pozostawimy włączone na długo, pobór prądu będzie znikomy. Zdecydowanie mniejszy niż to, co w tym samym czasie pobiera piekarnik, lodówka czy zmywarka. Do dyspozycji mamy zarówno lampy dekoracyjne czy akcentujące (jak np podświetlenie stopni schodów, zaakcentowanie pięknego drzewa), jak również naświetlacze, które włączają się po wykryciu ruchu i oświetlają tą część naszej działki czy podjazdu, gdzie akurat ktoś się porusza.
Lampami ledowymi warto doświetlić wejście do domu, tabliczkę z numerem posesji, furtkę z domofonem. W tych miejscach żarówka LED o mocy nawet 2 Wat będzie wystarczającym źródłem światła, a w przeliczeniu na złotówki tysiąc godzin świecenia takiej lampy będzie nas kosztować około 60 groszy.
Lampy led – trwałość i energooszczędność
Jak już powyżej napisaliśmy, koszt świecenia lamp ledowych jest niski. Oczywiście wewnątrz budynku musimy stosować żarówki LED lub lampa z modułami LED o wyższej mocy, niż przykładowe 2 Waty, aby zabezpieczyć komfort życia. Aktualnie (stan na listopad 2017 roku) żarówka LED na trzonek E27 o mocy około 10W odpowiada zwykłej żarówce o mocy 60W. Oznacza to, że LEDy pobierają 6-cio krotnie mniej prądu od zwykłych żarówek starego typu. Przekłada się to bezpośrednio na nasze rachunki za prąd. Dodatkowym elementem, o którym rzadziej się wspomina, jest zdecydowanie mniejsze wydzielanie ciepła. Ma to znaczenie szczególnie w miejscach, w których przebywamy najdłużej, czyli w salonie i w kuchni. Reflektorowe żarówki halogenowe potrafią rozgrzewać się do 200-250 stopni Celsjusza. Dodatkowo powierzchnia reflektora odbija całe wytwarzane ciepło w kierunku świecenia. Prowadziło to do sytuacji, w której nie mogliśmy stać pod lampą z halogenem, ponieważ było nam tam za gorąco. W letnie dnie albo trzeba było wietrzyć mieszkanie, albo włączać klimatyzację. Przy zastosowaniu źródeł światła LED cały ten problem znika.
Oświetlenie LED w ofercie Gralux
Z naszą ofertę lamp, w których można skorzystać z dobrodziejstw technologii led można się zapoznać w naszych sklepach stacjonarnych. Oprócz oferty prezentowanej na ekspozycji, posiadamy jeszcze dużo lamp led w katalogach producentów. Oferujemy przede wszystkim sprawdzone rozwiązania, co do których mamy pewność jakości wykonania i działania. Dlatego polecamy przede wszystkim produkty polskich firm, jak Labra i Aquaform. W szczególności warto zwrócić uwagę na lampy sufitowe led, które są najczęściej wybieranym produktem do aranżacji oświetlenia w domu. Z lamp zewnętrznych proponujemy oświetlenie zewnętrzne Norlys.