Bardzo często spotykamy się z pytaniem od naszych klientów, czy mamy tanie lampy w ofercie ?
Odpowiedź jest jednoznaczna – oczywiście, że mamy, aczkolwiek za każdym razem pojawia się pytanie – co to oznacza tanie lampy? W odniesieniu do czego mamy określić poziom, czy coś jest tanie, czy też nie ? Czy tanie to synonim dobre? Czy warto kupić tanio?
Jakość lamp a ich cena – odwieczne pytanie
Kolejnym pytaniem, które nie jest już rozprawą akademicką a odniesieniem do rzeczywistości, to jednak jakość towaru. Wielu naszym klientom wydaje się, że niezależnie od ceny maja prawo wymagać równie wysokiej jakości lamp, czy to będzie coś za 100 czy za 1000 zł, nieważne – jakość ma być zawsze „top”. Niestety, na podstawie produktów, z którymi mamy do czynienia widać wyraźnie, że w większości przypadków „tanie” równoznaczne jest z określeniem „tandetne”.
Dobrym przykładem jest powłoka chromowa na metalowych lampach w kształcie kuli. W wersji „budżetowej” od razu zauważamy niedoskonałość powierzchni, na którą została położona warstwa chromu. Widać przebijające zarysowania metalu, widać smugi i całość wygląda jak matowe, mimo że mamy jednak do czynienia z błyszczącym chromem. W wersjach lamp z wyższej półki taki wygląd kwalifikowałby jednoznacznie lampę do reklamacji. Przy tanich lampach jest to jednak norma, ponieważ produkt w takiej cenie jest wykonany właśnie w ten sposób.
Tanie lampy jako dekoracja mieszkań
Oczywiście, że tak – pod warunkiem, że nasz poziom wykończenia całości mieszkania odpowiada jakości użytych lamp. Nagminnym jest to, że klienci pompują ogromne sumy pieniędzy w wykończenie łazienki, w urządzenie kuchni lub w super schody drewniane wykonane na wymiar przez renomowaną ekipę. Niestety, w większości przypadków wiąże się to z przekroczeniem zakładanego budżetu na wykończenie mieszkania czy remont domu, już w początkowej fazie prac. A ponieważ oświetlenie jest praktycznie na końcu całej ścieżki, to każda wydana złotówka – na tm etapie – boli. I to bardzo boli. I znajdujemy się w sytuacji, gdy mamy piękne okna, super podłogę, wannę z hydromasażem i kute balustrady. Ale nie mamy już pieniędzy na postawienie kropki nad „i”, czyli na gustowne ozdobienie domu lampami. I tu pojawia się pokusa, lub dla niektórych jedyne akceptowalne rozwiązanie – tanie lampy, jak najtańsze, aby tylko coś świeciło.
Jakie lampy wybrać, żeby nie przepłacać?
Według nas zakup lamp w jak najniższej cenie, to najgorsza decyzja z możliwych! Gdy już je powiesimy, zostaną one na długo, ponieważ zawsze będzie coś innego, co trzeba zrobić i na co trzeba wydać pieniądze. I nasze wnętrza, mimo wydanych ogromnych pieniędzy, na długo pozostaną niedoróbką i nie będą nas cieszyć w takim stopniu, jak sobie to wymarzyliśmy.
Trzeba sobie zadać pytanie – czy mamy szansę na rozłożenie zakupów w czasie i sukcesywne i przemyślane dekorowanie naszego mieszkania lampami, które będą cieszyć nas przez długi czas?
Pamiętajmy, że ten, kto kupuje tanie rzeczy przepłaca. W końcowym rozrachunku będzie musiał wymienić tandetę, płacąc drugi raz, za to samo.
Gdzie dokonać zakupu lamp?
Radzimy dokonać zakupu lamp w sklepach stacjonarnych. Są ku temu różne powody. Podstawowy to taki, że obsługa profesjonalnego sklepu jest w stanie zaopiniować wybrane lampy pod względem użytkowym – czy wielkość jest odpowiednia, ile da światła dany model, czy nadaje się do oświetlenia salonu, czy tylko stołu. Pytań może być mnóstwo, a odpowiedzi na te pytania jeszcze wujek Google nie zna. W przypadku wystąpienia problemu z lampami, czy to na etapie montażu, czy w trakcie eksploatacji, sklep stacjonarny będzie starał się pomóc, w zakresie, który będzie w danej sytuacji możliwy. Często rozmowa z doradcą z takiego sklepu pomaga w podjęciu decyzji zakupowej, lub odrzuceniu nietrafionych pomysłów.
My, ze swojej strony, zapraszamy do zapoznania się z częścią naszej oferty na strefalamp.pl, a także do odwiedzenia naszych salonów sprzedaży oświetlenia w Warszawie.