Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Lampy LED to najnowsze i najbardziej energooszczędne rozwiązania oświetlenia dostępne na rynku. Technologia led rozwija się w szalonym tempie i co kilka miesięcy pojawiają się coraz bardziej dopracowane rozwiązania.

Aktualnie normą jest, że lampy led wyposażone są w układy umożliwiające ich ściemnianie. Oznacza to dla użytkownika końcowego możliwość regulacji natężenia światła, w zależności od aktualnych potrzeb. Przy czym istnieją rozwiązania, które umożliwiają ściemnianie takich lamp nie tylko za pomocą pokrętła w ścianie. Aktualnie oferta rozszerzana jest o lampy z pilotem zdalnego sterowania. Możemy komfortowo, nie ruszając się z miejsca, sterować lampą. Pilot umożliwia zarówno zmianę natężenia światła, ale także zmianę barwy, emitowanej przez lampę led. A co najciekawsze już pojawiają się na rynku rozwiązania, gdzie oświetleniem możemy sterować za pomocą smartfona.

Kolejną cechą, odróżniającą lampy led od ich poprzedników, to ogromna energooszczędność zużywanej energii, w stosunku do ilości emitowanego światła. Jako przykładem możemy posłużyć się porównaniem tradycyjnej żarówki o mocy 100W. Generowała ona strumień świetlny o wielkości około 1500 lumenów. Aktualnie dostępne na rynku nowe rozwiązania led zapewniają wytwarzanie ponad 100 lumenów z 1 wata dostarczonej mocy. Otrzymujemy więc tą samą ilość światła z lampy led o mocy zaledwie 15 wat.

Zadzwoń