Wyświetlanie jednego wyniku

Wybierając lampy sufitowe do łazienki przede wszystkim powinniśmy się kierować funkcjonalnością lamp oraz – w kilku przypadkach – bezpieczeństwem ich użytkowania. Co prawda sufit jest najmniej narażony na kontakt z wodą, jednakże w paru miejscach musimy na to zwrócić szczególną uwagę.

Generalnie jako lampy sufitowe do łazienki możemy zastosować jakiekolwiek, które są na rynku. Jedynie w pomieszczeniach, gdzie brakuje dobrej wentylacji musimy stosować lampy z poziomem szczelności minimum IP44. Dodatkowo, jeżeli lampy będą znajdować się bezpośrednio nad wanną lub w obszarze prysznica, zmuszeni jesteśmy do stosowania lamp szczelnych. Dotyczy to także pomieszczeń typu kotłownia lub pralnia.

Jako lampy sufitowe do łazienki bardzo często stosowane są oczka wpuszczane w sufit podwieszany. Jeżeli zastosujemy tam takie, których szczelność wynosi minimum IP44, możemy śmiało zastosować takie, które są zasilane napięciem 230V.  Należy zwrócić uwagę na fakt, że klasa szczelności odnosi się do całej lampy, niezależnie od tego, jakim napięciem jest zasilana. Często klienci są zdezorientowani w sytuacji, gdy proponujemy im lampy zasilane 230V. Jeśli jednak produkt taki ma odpowiedni certyfikat IP, nie ma obaw o bezpieczne jego używanie w wilgotnym pomieszczeniu.

Call Now ButtonZadzwoń