Wyświetlanie jednego wyniku

680,00 1 180,00 

Plafon okrągły to najczęściej spotykany kształt z pośród wszystkich dostępnych na rynku oświetlenia. Wynika to z tego, że jest to uniwersalne rozwiązanie, gdyż owy kształt pasuje do wielu aranżacji.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku plafonów z tego samego modelu w jednym pomieszczeniu. Dzięki temu, wybierając różne wielkości oraz montując je blisko siebie, możemy uzyskać świetny efekt. Trzeba jednak pamiętać by dobrać plafony w tym samym kolorze. Kolejną ważną kwestią takiej aranżacji jest to, że większa ilość plafonów daje większą ilość światła. Ten problem można ominąć stosując ściemniacz, nie możemy jednak zapomnieć o tym by wszystkie plafony były podpięte do jednego ściemniacza.

Kolejną dobrze odbieraną aranżacją jest pojedynczy okrągły plafon na środku pomieszczenia. W większości modeli – co jest też ich zaletą – plafony są niskie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie plafonów LED-owych. Dzięki temu, stosując takie rozwiązanie otrzymasz dużo przestrzeni oraz światła w pomieszczeniu.

Aby dobrać odpowiednią wielkość plafonu do pomieszczenia należy uwzględnić jego moc lub ilość dawanych lumenów. Producenci zazwyczaj podają oba te parametry. Trzeba pamiętać, że lumeny w zależności od modelu nie muszą być proporcjonalne do mocy. Jest to często związane z przesłoną w plafonie, która w zależności od koloru lub użytego materiału blokuje część wychodzącego światła.

Poza wcześniej wspomnianymi LED-ami, w okrągłych plafonach najczęstszym źródłem światła są żarówki. Jest to duża zaleta, dzięki temu można w łatwy sposób dobrać moc oraz barwę światła do swoich potrzeb. Oczywiście tego typu rozwiązanie też może być oszczędne. Wystarczy zastosować energooszczędne żarówki LED. Pamiętajmy, że w zależności od wybranej barwy z racji efektu wizualnego daje ona mniej lub więcej światła. To znaczy że barwa ciepła czyli poniżej 3000K daje mniej światła, a barwa zimna czyli powyżej 3000K daje więcej światła.

Call Now ButtonZadzwoń