Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Wybór napięcia zasilania jest jednym z elementu przy podejmowaniu decyzji o zakupie taśmy led 12v. Pasek led 12v jest najpopularniejszą opcją, ale czy najlepszą? Czy jednak paski led 12V spełnią Twoje wymagania? Zależy to od projektu, który właśnie realizujesz.

Pasek led 12v w Twoim domu

Okazuje się, że na rynku mamy do wyboru tylko dwie opcje : taśmy led 12v oraz taśmy led zasilane napięciem wyższym, czyli 24V. Czym różnią się te dwie opcje i jakie ma to znaczenie dla użytkownika końcowego?

Zastosowanie niskiego napięcia zasilania gwarantuje nam bezpieczeństwo w użytkowaniu tego rodzaju oświetlenia. W praktyce, każde napięcie stałe poniżej poziomu 60V jest uważane za bezpieczne.

W oświetleniu szeroko stosowano żarówki zasilane napięciem 12V, prawdopodobnie było to związane z napięciami w przemyśle samochodowym, na potrzeby którego produkowano żarówki do reflektorów samochodowych. Również pasek led 12v jest obecnie szeroko wykorzystywany do iluminacji samochodów. Mając już opanowaną technologię produkcji lamp z takim napięciem rozpoczęto także produkcję taśmy led 12v, do której można było zaadoptować zasilacze dostępne już na rynku. W ten sposób paski ledowe 12v rozpoczęły ekspansję, która trwa do tej pory.

Taśma led 12v do zastosowań domowych

Można powiedzieć, że paski led 12v opanowały rynek oświetlenia mieszkań. Są najbardziej popularne, ich sposób montażu i podłączenia do zasilania jest szeroko opisany praktycznie wszędzie.W sklepach jest mnóstwo zasilaczy led 12V. Występuje ogromna masa różnego rodzaju sterowników do taśm led oraz pilotów sterujących. Dostępne są specjalne ściemniacze, złączki i inne elementy sterujące. 

Właśnie dostępność produktów kompatybilnych czyni paski led 12v najpopularniejszą opcją wśród klientów.

Taśma led 12v w dużych projektach

Jeżeli jednak Twój projekt będzie zawierał obwody o długości ponad 15 metrów, a na dodatek będą to elementy oświetlenia głównego, to wybór taśmy led 12v nie będzie najlepszą decyzją.

Naszym zdaniem taśma led 12v sprawdzi się przy małych projektach, gdzie są krótkie odcinki świecące, gdzie są stosowane małe moce. Przykładem takich projektów niech będzie oświetlenie blatu roboczego w kuchni, czy też instalacja taśmy led rgb w łazience.

Przy większych obwodach rekomendujemy zastosowanie taśmy led 24V. Stosowanie takiej taśmy zagwarantuje mniejsze prądy zasilania, dłuższe odcinki, mniejsze straty mocy, mniejsze nagrzewanie się elementów i połączeń elektrycznych. A na samym końcu dłuższą żywotność i trwałość.

 

Call Now ButtonZadzwoń