Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Żyrandol do jadalni to nie lada wyzwanie. Pierwszym ważnym aspektem jest ilość dawanego światła. Na pewno nie może go być za mało, w końcu ważne jest byśmy widzieli co jemy. Na szczęście na rynku mamy bardzo duży wybór i z pewnością każdy znajdzie coś co spełni jego wymagania.

Głównym parametrem je wyróżniającym w tej kwestii jest ilość źródeł światła. Oczywiście im więcej źródeł tym większa ilość dawanego światła oraz wielkość żyrandolu. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku nie powinniśmy przesadzać. O tyle że w kwestii zbyt dużej ilości światła można sobie łatwo poradzić montując ściemniacz.

Kolejnymi ważnymi aspektami wybierając żyrandol do jadalni są odpowiedni dobór barwy oraz współczynnika CRI. Na szczęście w większości oferowanych modeli jest wymienne źródło światła. Więc aby dobrać owe parametry wystarczy wybrać odpowiednią żarówkę. Barwa światła powinna być zbliżona jak najbardziej do światła dziennego czyli powyżej 3000K. Współczynnik CRI odpowiada za to jak widzimy kolory. Dlatego w przypadku jadalni powinien być jak najwyższy, by pokarm był przyjemny dla oka i zachęcał  do jego spożycia.

Ważnym elementem jest odpowiednie umieszczenie żyrandolu tak by dobrze oświetlił całą powierzchnię stołu. W przypadku większego stołu warto pomyśleć nad zastosowaniem dwóch żyrandoli z mniejszą ilością źródeł światła. Koniec żyrandolu powinien wisieć na wysokości nosa stojącej osoby. Taka wysokość może wydawać się zbyt niska, ale trzeba pamiętać, że jednak większość czasu w jadalni spędzamy siedząc.

Oczywiście wszystko to co zostało tutaj opisane jest tylko pomocną sugestią i jeśli nasze upodobania są inne to śmiało możemy złamać, którąś z wyżej wymienionych zasad. Lecz pamiętajmy o innych domownikach gdyż jadalnia jest pomieszczeniem z którego korzystają wszyscy.

Call Now ButtonZadzwoń